Pokaż Filtry
Ukryj Filtry
Producent
Cena
-
od
do
1 198,00 zł
Cena netto: 973,98 zł
1 370,00 zł
Cena netto: 1 113,82 zł
2 698,00 zł
Cena regularna:
3 318,00 zł
Cena netto: 2 193,50 zł
Osuszacz powietrza – pozbądź się wilgoci w domu i na budowie
Gdzie może znaleźć swoje zastosowanie osuszacz powietrza? Możliwości jest mnóstwo, jednak najczęściej spotkać go można w roli narzędzia do poprawy komfortu życia. Zdarza się, że konieczne jest zaadaptowanie piwnicy na pomieszczenia mieszkalne, a tam zwykle panuje wilgoć. Aby nie dopuścić do jej gromadzenia, co sprzyjałoby rozwojowi drobnoustrojów, w tym grzybów, warto zastosować tam osuszacz powietrza. Podobna sytuacja dotyczy pomieszczeń po zalaniu lub obiektów rzadko używanych, a zatem – nieogrzewanych, jak np. domki letniskowe, w których książki, meble, czy dywany narażone są na wilgoć. Osuszacz powietrza przyda się także w warsztacie – jako jeden ze środków przeciwdziałania powstawaniu rdzy, oraz na budowie – w celu przyspieszenia schnięcia betonu, tynków, zapraw, farb etc.
Osuszacz powietrza – ile wilgoci możesz skroplić?
Zbiorniki, w które są wyposażone nawet dobre osuszacze powietrza, mają pojemność kilku litrów. Nie oznacza to jednak, że urządzenia te są tak niewydajne, że nie opłaca się montować większych; nie oznacza to również, że musisz wylewać wodę co kilka minut. Część urządzeń, jak choćby osuszacze TROTEC, pozwala na podpięcie węża odpływowego i pompy, dzięki którym nie będziesz musiał się martwić o stan zbiornika. Z drugiej strony, nie jest to konieczność – niektóre modele (np. TTK 166 ECO) powiadomią Cię o napełnieniu zbiornika i wstrzymają pracę do czasu aż pozbędziesz się kondensatu. Jak szybko to się stanie? Przy dużej wilgotności względnej, zwłaszcza w wysokich temperaturach, osuszacze powietrza tej firmy mogą zgromadzić nawet 52 l wody w ciągu doby – a zatem ponad dwa litry w godzinę.
Osuszanie powietrza w niskich temperaturach?
Swoją wysoką wydajność osuszacze powietrza bazujące na kompresorze i czynniku chłodniczym okupują zmniejszoną efektywnością w temperaturach spadających w pobliże 1°C. W tym wypadku lepszym rozwiązaniem będzie z pewnością jeden z osuszaczy adsorpcyjnych AKTOBIS. Przykładowo, model 930EEW posiada system odszraniania gorącą parą, co umożliwia mu ciągłą pracę również w trudnych, mroźnych warunkach.
Czy osuszacze powietrza są głośne?
Nie są głośniejsze, niż typowe urządzenia gospodarstwa domowego. Ich typowy poziom głośności, około 55 dB, plasuje się pomiędzy mruczeniem lodówki, a szumem zmywarki, czy wysłuchiwaniem rozmówcy z odległości ~1 m.
Funkcje dodatkowe – tryby pracy
Oczywiście decydując się na zakup osuszacza powietrza chcesz mieć nad nim kontrolę – tę natomiast osiągniesz dzięki rozmaitym trybom pracy, w jakie wyposażone są te urządzenia. Część z nich oferuje funkcję timera, umożliwiającą automatyczne wyłączenie po zadanym czasie. Inną opcją jest zadanie granicznej wilgotności powietrza, przy której przekroczeniu sprzęt się uruchamia lub wyłącza. Dostępne są również i takie, które posiadają kilka poziomów cyrkulacji powietrza o rosnącej intensywności. Wybierz rozwiązanie optymalne dla swoich potrzeb!
Ekologia i zdrowie
Oferowane przez nas urządzenia adsorpcyjne – ze względu na swoją odmienną budowę – nie wykorzystują żadnego środka chłodniczego, a zatem z definicji przyjazne są środowisku. Z drugiej strony, te oparte na technologii chłodniczej wykorzystują propan (R290), który nie przyczynia się do wzrostu efektu cieplarnianego, ani powiększania się dziury ozonowej. Zwróć także uwagę na fakt, że niektóre modele mogą służyć również jako oczyszczacze powietrza – po zamontowaniu filtra objawi się dodatkowa korzyść z ich stosowania.