Pokaż Filtry

Ukryj Filtry

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Rekuperacja

Kołnierz zewnętrzny do rekuperatorów PRANA Kołnierz zewnętrzny do rekuperatorów PRANA
Cena:

73,80 zł

Cena netto: 60,00 zł

zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 150 PREMIUM + Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 150 PREMIUM +
Cena:

4 590,00 zł

Cena netto: 3 731,71 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 150 STANDARD Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 150 STANDARD
Cena:

2 754,00 zł

Cena netto: 2 239,02 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 150 STOP SMOG Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 150 STOP SMOG
Cena:

3 860,00 zł

Cena netto: 3 138,21 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200C PREMIUM + Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200C PREMIUM +
Cena:

5 457,00 zł

Cena netto: 4 436,59 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200C STANDARD Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200C STANDARD
Cena:

3 768,00 zł

Cena netto: 3 063,41 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200C STOP SMOG Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200C STOP SMOG
Cena:

4 747,00 zł

Cena netto: 3 859,35 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200G PREMIUM + Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200G PREMIUM +
Cena:

4 866,00 zł

Cena netto: 3 956,10 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200G STANDARD Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200G STANDARD
Cena:

3 220,00 zł

Cena netto: 2 617,89 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200G STOP SMOG Rekuperator ścienny PRANA ORIGAMI 200G STOP SMOG
Cena:

4 230,00 zł

Cena netto: 3 439,02 zł

szt.
zobacz więcej
Rekuperator ścienny PRANA-150 PREMIUM + Rekuperator ścienny PRANA-150 PREMIUM +
Cena:

5 000,00 zł

Cena netto: 4 065,04 zł

Rekuperator ścienny PRANA-150 STANDARD Rekuperator ścienny PRANA-150 STANDARD
Cena:

3 049,00 zł

Cena netto: 2 478,86 zł

Rekuperator ścienny PRANA-150 STOP SMOG Rekuperator ścienny PRANA-150 STOP SMOG
Cena:

4 206,00 zł

Cena netto: 3 419,51 zł

Rekuperator ścienny PRANA-200C PREMIUM + Rekuperator ścienny PRANA-200C PREMIUM +
Cena:

5 963,00 zł

Cena netto: 4 847,97 zł

Rekuperator ścienny PRANA-200C STANDARD Rekuperator ścienny PRANA-200C STANDARD
Cena:

4 176,00 zł

Cena netto: 3 395,12 zł

Rekuperator ścienny PRANA-200C STOP SMOG Rekuperator ścienny PRANA-200C STOP SMOG
Cena:

5 175,00 zł

Cena netto: 4 207,32 zł

Rekuperator ścienny PRANA-200G PREMIUM + Rekuperator ścienny PRANA-200G PREMIUM +
Cena:

5 307,00 zł

Cena netto: 4 314,63 zł

Rekuperator ścienny PRANA-200G STANDARD Rekuperator ścienny PRANA-200G STANDARD
Cena:

3 398,00 zł

Cena netto: 2 762,60 zł

Rekuperator ścienny PRANA-200G STOP SMOG Rekuperator ścienny PRANA-200G STOP SMOG
Cena:

4 600,00 zł

Cena netto: 3 739,84 zł

Rekuperator ścienny – system wentylacji, który zapewni sprawny przepływ powietrza

Gdy temperatura powietrza na zewnątrz znacznie różni się od tej wewnątrz domu (jak to ma miejsce np. w ogrzewanych zimą przybytkach lub gorącym latem w chłodzonych), zwykłe wietrzenie nie jest najlepszym pomysłem. Kiedy bowiem otworzysz okna (a w razie braku przeciągu wstawisz dodatkowy wentylator), rzeczywiście do wnętrza dostanie się przyjemne, świeże powietrze, jednak wraz z nim pojawi się zaprzeczający sensowności termoizolacji budynku transfer energii cieplnej.

Tak w lecie jak i zimie (ale również w mniej skrajnych porach roku) oznaczać to będzie wymierne straty – przecież niemało płacisz, by utrzymać temperaturę na wybranym poziomie. Mało tego, powietrze z zewnątrz może być nieprzyjemnie suche. Jak temu zaradzić?

Odpowiedzią jest rekuperacja ścienna, czyli system wentylacji, który jednocześnie zdecydowanie ogranicza tracone ciepło i wilgoć. W naszej ofercie znajdziesz zaawansowane technologicznie rekuperatory ścienne, dzięki którym w prosty sposób zaoszczędzisz na rachunkach za stale drożejącą energię, jednocześnie nie rezygnując z czystego powietrza.

Rekuperacja ścienna – gdzie przyda się wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

Czy rekuperator ścienny to dobry wybór dla Twoich budynków? Gdzie, kiedy i do których pomieszczeń będą przydatne te urządzenia?

  • Starsze budynki: tam, gdzie nie ma możliwości instalacji pełnego systemu wentylacji lub byłoby to zbyt kosztowne (wymagałoby gruntownego remontu), rekuperatory ścienne zdadzą egzamin wyśmienicie.

  • Jedno pomieszczenie w domu: nie musisz mieć rekuperatora wszędzie – wystarczy zamontować jedno urządzenie do każdego kluczowego pomieszczenia, np. sypialni, czy biura.

  • Małe lokale i mieszkania: jeśli nie masz miejsca na instalację pełnego systemu wentylacji, rekuperator ścienny to rozwiązanie dla Ciebie.

  • Miejsca wilgotne: aby zapobiec występowaniu pleśni w wilgotnych pomieszczeniach warto zamontować rekuperatory ścienne, które zwiększą przepływ powietrza.

Duże straty ciepła? – jedna z dróg rozwiązania: rekuperacja

Dlaczego bezpośrednia wymiana powietrza (np. przy otwartych oknach) powoduje szybkie zmiany temperatury we wnętrzu, podczas gdy przy użyciu rekuperatora z odzyskiem ciepła – są one niemal niezauważalne? Aby to zrozumieć, należy przyjrzeć się budowie tego urządzenia.

Gdy otwierasz okno, dominującym procesem jest wymiana gazów – powietrze z zewnątrz zastępuje to, które dotąd znajdowało się w środku pomieszczenia. Przekaz energii między jednym i drugim jest ograniczony w tym sensie, że w dużej mierze zachodzi poza budynkiem, a obserwowana, nagła zmiana temperatury wynika z szybkości zachodzenia wymiany gazów.

Rekuperator ścienny montowany jest w ścianie – umieszcza się go w otworze przewierconym na wylot. Posiada on wentylatory, umożliwiające cykliczną pracę: przez pierwszą część okresu wydmuchuje on powietrze z wnętrza, które po drodze natrafia na wymiennik ciepła – zachodzi transfer energii cieplnej. W drugiej części nawiewane jest świeże powietrze z zewnątrz, które również trafia na ów wymiennik, dzięki czemu gdy dostaje się do pomieszczeń ma temperaturę zbliżoną do tej, która cechowała usunięty gaz. Wszystko to dzieje się bez mieszania tych gazów. Rekuperacja zachodzi ciągle, dzięki czemu zmiany nie są odczuwalne.

Dzięki naszym rekuperatorom odzyskasz w ten sposób nawet 98% ciepła!

Czy wentylacja grawitacyjna nie wystarczy? – rekuperatory ścienne wesprą wymianę powietrza

Być może zastanawiasz się, czy rekuperacja ścienna jest Ci w ogóle potrzebna – przecież w Twoim budynku jest wentylacja grawitacyjna, czyli jest dopływ świeżego powietrza. Nie jest to jednak takie proste.

Po pierwsze, standardowe systemy wentylacyjne są nieefektywne energetycznie – dochodzi w nich do mieszania powietrza wchodzącego i wychodzącego, co generuje straty ciepła. Po drugie, nie masz wpływu na jakość powietrza – jeśli powietrze na zewnątrz jest zanieczyszczone (np. jest smog) lub (w blokach) sąsiad z pionu pali papierosy albo przypalił obiad, zapachy dotrą również do Twojego lokalu.

Ponadto, zwłaszcza w nowych, izolowanych termicznie budynkach, tradycyjne sposoby wentylacji mogą okazać się niewystarczające ze względu na szczelność izolacji. Rekuperatory ścienne w sposób znaczący poprawią więc jakość powietrza wewnątrz Twojego domu.

Jakie korzyści przyniesie zamontowanie rekuperatora? – ograniczenie strat ciepła to nie wszystko

Przyjrzyjmy się z bliższa zaletom montażu rekuperatora:

  • ograniczenie zużycia energii: podczas wietrzenia przez otwarcie okien tracisz od 30% do 70% kosztów regulacji temperatury (zależnie od pory roku) – dzięki rekuperatorom wartości te znacznie się obniżają;

  • komfort termiczny: rekuperatory ścienne pomagają wyrównać temperaturę w całym domu, niwelując zimne strefy i redukując przeciągi;

  • czystość powietrza: rekuperatory ścienne wyposażane są w filtry, dzięki którym nawet złe jakościowo powietrze z zewnątrz do wnętrza dociera jako czyste;

  • rzetelne działanie: w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, wentylatory rekuperatora pozwalają mu sprawnie działać niezależnie od warunków atmosferycznych;

  • krok ku nowoczesności: montaż rekuperatorów zwiększa wartość i prestiż nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę wybierając rekuperator decentralny? – cechy dobrego urządzenia

Rekuperatory w naszej ofercie należą do grupy decentralnych – oznacza to, że nie mają wspólnego centrum decyzyjnego, a każdy z nich pracuje lokalnie i samodzielnie. Pozwala to na obniżenie kosztów instalacji względem wariantu centralnego, zmniejszenia trudności montażu i zwiększenie elastyczności tych urządzeń – zakładasz rekuperatory ścienne dokładnie tam, gdzie potrzebujesz, wtedy gdy tego potrzebujesz.

Czym warto się kierować wybierając rekuperator pokojowy dla siebie? Oto kilka pomocnych sugestii:

Wymiennik ciepła – serce urządzenia

W dużej mierze o sprawności i użyteczności rekuperatora decyduje jakość wymiennika ciepła, który został w nim zainstalowany. Standardowy wymiennik sprawdzi się w tym właśnie zakresie: transferu energii. Jeśli jednak szukasz trwałego, odpornego na korozję, efektywnego podzespołu, wybierz wymiennik miedziany. Miedź znana jest od dawna ze swoich antyseptycznych właściwości, dzięki czemu wirusy, bakterie i inne drobne organizmy nie będą gromadziły się we wnętrzu rekuperatora.

Czujniki – sprawdź, czy w całym domu jest porównywalny komfort

W zależności od wybranego modelu, mogą być zamontowane różnego rodzaju sensory. Najpopularniejsze sprawdzają temperaturę powietrza, jego ciśnienie oraz wilgotność, jednak dla chcących wiedzieć więcej proponujemy bardziej zaawansowane opcje: czujnik jakości powietrza oraz czujnik CO2, dzięki którym możliwe będzie śledzenie zmian tych wielkości na bieżąco.

Obsługa zdalna? – strumienie powietrza na odległość

Być może będziesz stosował rekuperator ścienny jedynie jako wsparcie dla posiadanego już systemu wentylacyjnego. W takiej sytuacji warto zatroszczyć się o możliwość podłączenia się do niego za pomocą technologii Bluetooth lub Wi-Fi – na odległość. Da Ci to pełną kontrolę nad rekuperacją w Twoim domu gdziekolwiek będziesz, pozwalając np. na zwiększenie nadmuchu na kilka godzin przed powrotem z wakacji.

Parametry wietrzenia – stań po stronie zysków

Wielkość rekuperatora oraz wykorzystane w nim technologie wpływają na jego sprawność. Dobierz rekuperatory ścienne do rozmiaru swoich pomieszczeń – te większe będą potrzebowały mocniejszych lub większej ich ilości. Pobór mocy zależny jest od wydajności nawiewu, podobnie jak głośność urządzenia – przy mniejszych wydajnościach będzie niemal niesłyszalny, przy większych – zbliży się do głośności lodówki.

Rekuperator pokojowy Prana będzie idealnym rozwiązaniem – ciesz się lepszą jakością powietrza

Prana to ukraińska firma z branży rozwiązań energooszczędnych, która eksportuje swoje produkty do 42 krajów na całym świecie. Rekuperatory ścienne Prana będą dobrym wyborem do Twojego domu niezależnie od tego, który model wybierzesz. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wybrać lepiej dostosowanego do swoich potrzeb. Jakie są główne różnice?

Prana, czy Prana Origami? – zdrowe powietrze w większym pomieszczeniu

Odpowiadające sobie rekuperatory ścienne Prana oraz Prana Origami mają na pierwszy rzut oka zbliżone parametry. Rekuperatory w wariancie Origami są jednak nowocześniejszą opcją, wypierającą standardowe urządzenia, wyposażoną w bardziej zaawansowane technologie. Tylko one oferują np. obsługę zdalną (Bluetooth lub Wi-Fi).

Standard, Stop Smog, czy Premium+? – wybierz najwyższy standard usuwania pyłu i innych zanieczyszczeń

Podstawowa różnica między wersją Standard a pozostałymi dwoma to obecność filtra (czyszczącego powietrze z kurzu, alergenów etc. – zależnie od rodzaju) – podstawowy rekuperator go nie posiada (wciąż jednak jest bardzo skuteczny w odzyskiwaniu ciepła!).

Czym różnią się między sobą warianty Stop Smog oraz Premium+? Przede wszystkim obecnością czujników CO2 oraz jakości powietrza.

Rekuperator ścienny Prana w wersji C, czy G? – wybierz produkt o większej skuteczności!

Różnice między rekuperatorami w wersji C i G wydają się kosmetyczne, choć mają duży wpływ na pracę tych urządzeń. Przede wszystkim modele C są w stanie obsłużyć dwa razy większe pomieszczenia dzięki lepszej wydajności nawiewu. Modele G natomiast zapewniają mniejszy pobór mocy (a zatem mniejsze rachunki za prąd), a dodatkowo odrobinę lepszy procent odzysku ciepła. Wybierz produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

'Czyste powietrze' – ciesz się rekuperacją bez dodatkowych kosztów!

To prawda, że rekuperatory ścienne, jak wiele innych przyjaznych środowisku rozwiązań, nie należą do najtańszych. Czy jest to jednak problem? Nie tak duży, jak możesz myśleć! W ramach programu rządowego 'Czyste powietrze' możesz bowiem uzyskać zwrot pokaźnej części kosztów związanych z zakupem rekuperatora. Montaż tego urządzenia również może zostać wliczony do poniesionych kosztów. Nie czekaj!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl